PRODUKTY

Purenitové boxy

Buchta Kantor pergola

01

Inovativní způsob instalace žaluzií pod fasádu: Purenitové boxy

Purenitové boxy jsou moderní způsob podomítkové přípravy pro montáž žaluzií. Boxy se instalují na kontaktní plochu zateplení domu, a díky PIR izolaci zamezují vzniku tepelných mostů. Boxy jsou opatřeny zakládacím profilem na straně okna, který lze objednat v barvě okna, stejně tak vynášecím profilem pro zateplení, ze strany fasády. Díky široké variabilitě výroby, lze vyrobit boxy na míru každé stavbě, aby při jeho zapravení do fasády či dřevěného obložení nevznikaly estetické nedostatky.

Materiál purenit po natřením vhodnou penetrací umožňuje natahovat fasádu přímo na čelní stranu boxu, takže mimo funkční vlastnosti je box vhodnou volbou pro ty co chtějí ušetřit na šířce zateplení, a přesto si neodepřít komfort venkovních žaluzií.

Mezi další výhody patří možnost napojení boxů na sebe, takže je možno provést zastínění dlouhé plochy např. HS portálů, a nebo třeba rohových sestav. Boxy jsou pevné, nenasákavé a drží tvar. Výrobu a montáž boxů je možno provést ve velmi krátké době.

02

Typy boxů lze rozdělit do tří hlavních typů:

U-Box

U-Box provedení vhodné na stavbu, kde je již zateplení vyřešené, a jde jen o to vytvořit prostor pro nábal paketu žaluzií. Box je založen na U profilu a namontován na rámu okna.

L- Box

L- Box provedení vhodné na stavbu, kde je již zateplení vyřešené, s tím rozdílem, že zabírá ještě méně místa, ale je potřeba zajistit rovinu stěny nad oknem. Box není založen na U profilu.

PIR-Box

PIR-Box – nejčastěji používané a nejefektivnější provedení. Izolační vrstva je založena na U profilu namontovaném na rámu oken a zabraňuje vzniku tepelných mostů.