Když přijde na modernizaci a zkvalitnění našich domovů, často se soustředíme na interiér a zapomínáme na to, jak moc může venkovní prostor ovlivnit pohodlí, energetickou účinnost a celkový vzhled naší nemovitosti. 

Venkovní žaluzie jsou nejen stylovým doplňkem pro každou fasádu, ale také slouží jako ochranný štít proti nepříznivým povětrnostním vlivům a nežádoucím pohledům. Dávají nám kontrolu nad tím, kolik slunečního světla a tepla vstupuje do našich obydlí. V létě nám pomáhají udržet chlad, v zimě pak izolují a pomáhají zachovat teplo, což vede ke snížení energetických nákladů. A co víc? Poskytují nám to cenné soukromí, které každý potřebuje.

Hlavní výhody venkovních žaluzií:

  • Energetická efektivita: venkovní žaluzie mohou významně snižovat náklady na vytápění a chlazení tím, že izolují budovu od extrémních teplot.
  • Regulace světla a tepla: umožňují efektivně regulovat množství světla a tepelného záření vstupujícího do interiéru, v letních měsících dokážou snížit teplotu v místnosti až o 10 °C.
  • Soukromí a bezpečnost: poskytují soukromí a mohou zvýšit bezpečnost tím, že brání průhledu do interiéru.
  • Odolnost proti povětrnostním vlivům: jsou navrženy tak, aby odolávaly poškození vlivem počasí jako je vítr, déšť a sníh.
  • Design: nemovitost díky venkovním žaluziím vypadá výrazně moderněji.

Proč si vybrat venkovní žaluzie od BuchtaKantor?

Vaše spokojenost je pro nás prvořadá a v naší desetileté historii v oblasti stínící techniky jsme si vypěstovali reputaci jako odborníci na individualizovaný přístup. Rozumíme, že každý prostor a každý zákazník jsou jedineční, a proto každému projektu věnujeme osobní pozornost, aby bylo dosaženo nejlepšího možného výsledku.

Díky vlastními montážnímu týmu jsme schopni garantovat rychlé a efektivní dodávky. Veškeré typy žaluzií si můžete prohlédnout na našem showroomu. Můžete si tam vyzkoušet a porovnat různé typy žaluzií, ovládání (motorické/manuální) a barevné varianty, abyste si byli jisti svým výběrem.

Nejoblíbenější variantou venkovní žaluzie u zákazníků, tzn. nejčastěji dodávanou je Z90 s lamelou v šířce 90mm, při zaklopení vytvoří příjemnou kompaktní stěnu, která izoluje a chrání vaše soukromí před zraky okolí. Její drobnější verze Z70 má lamelu v šířce 70mm, její výhodou je menší stavební hloubka, nevýhodou vyšší nábal lamel při vytažení. Nejlevnější variantou venkovní žaluzie je C80, kterou doporučujeme na komerční prostory, kde není požadavek na maximální zastínění interiéru.

Venkovní žaluzie je možné dodat s viditelným krycím plechem, který skryje nábal stažených lamel, dále s krycím plechem pod omítku nebo purenitovými boxy, určenými taktéž pod fasádu. Tyto purenitové boxy jsou ideální variantou pro snížení tepelných boxů, které při montáží tzv. přípravy vznikají. Jejich předností jsou tepelné vlastnosti, nenasákavost a nereagují na rozdílné teploty, proto nemají tepelnou roztažnost oproti klasickému krycímu plechu. Klasický krycí plech vlivem venkovních teplot a jeho vlastností může změnit velikost až o 4mm (může docházet k prasklinám v již dokončené fasádě). Vzhledem k tomu, že jsme výrobci těchto boxů je dodací doba včetně montáže 10 pracovních dnů.

Ukázky našich realizací

Ať už jste na počátku plánování nového domu nebo hledáte způsoby, jak vylepšit stávající nemovitost, venkovní žaluzie nabízejí řešení, která spojuje funkčnost a estetiku. Rádi vám odpovíme na vaše dotazy a provedeme celým procesem, od výběru správných venkovních žaluzií až po jejích instalaci na vaši nemovitost. Vyplňte kontaktní formulář níže nebo nám rovnou zavolejte +420 771 155 122.